Zrozumieć piaskowanie zębów: Przegląd procedury

Skaling i piaskowanie zębów to proste i bezinwazyjne zabiegi, które wykonuje się w celu oczyszczeniu zębów z kamienia. Piaskowanie zębów to zabieg, który przeprowadzają wszystkie gabinety stomatologiczne. Jest to także element profilaktyki chorób zębów, jak próchnica i parodontoza. Dowiedz się, na czym polega, ile kosztuje i ile trwa piaskowanie zębów. Z kolei jeśli poszukujesz miejsca, które zajmuje się usuwaniem kamienia, zapraszamy do centrum stomatologicznego Będzin.

Co to jest piaskowanie zębów – na czym polega zabieg piaskowania?

Piaskowanie zębów jest zabiegiem, który poprawia stan higieny jamy ustnej. Procedura piaskowania zębów polega na usunięciu kamienia i osadów z zębów. Oczyszczanie zębów polega na usunięciu płytki bakteryjnej i przebarwień zębów. Regularne piaskowanie zębów jest jednym z podstawowych elementów stomatologii zapobiegawczej. Więc jeśli chcesz zadbać o zdrowie zębów, powinieneś nie tylko każdego dnia szczotkować zęby, a także cyklicznie umawiać się na ten zabieg stomatologiczny.

Co daje piaskowanie zębów? Profesjonalne piaskowanie zębów w gabinecie stomatologicznym pozwala na zachowanie higieny zębów i dziąseł. Oczyszczenie zębów z kamienia sprawia, że są one wolne od kamienia i przebarwień. Jest to nie tylko lepszy wygląd zewnętrzny zębów, a także pozbycie się bakterii, które są bardzo niebezpieczne na płytce nazębnej i prowadzą do jej uszkodzenia.

Piaskowanie zębów ile kosztuje?

Pamiętaj, by zabieg piaskowania zębów wykonywać jedynie u profesjonalisty. W tym celu możesz umówić się na wizytę u stomatologa Będzin NFZ. Cena piaskowania zębów wynosi poniżej 200 zł, a istnieje również możliwość, by była jeszcze niższa. W naszym cenniku znajdziesz pakiet piaskowania i skalingu zębów wraz z fluoryzacją. Koszt piaskowania zębów nie jest ogromnym wydatkiem i warto wykonać piaskowanie zębów przynajmniej raz na pół roku.

Czy piaskowanie zębów boli?

Wiele osób zastanawia się, czy piaskowanie boli, czyli również czy usuwanie kamienia nazębnego boli. Piaskowanie zębów polega na oczyszczeniu zębów za pomocą specjalnego urządzenia piaskowego. Sam zabieg piaskowania zębów jest zabiegiem raczej bezbolesnym, jednak może być niekomfortowy. Oczyszczanie zębów z kamienia jest bardzo ważne, więc nie należy z tego rezygnować z powodu bólu bezpośrednio po zabiegu oraz w trakcie. Fakt, czy usuwanie kamienia z zębów boli jest kwestią bardzo indywidualną. Jednak z pewnością efekt piaskowania jest wart niekomfortowej chwili spędzonej u stomatologa.

Piaskowanie zębów ile trwa oraz jak często piaskować zęby?

Piaskowanie zębów to zabieg polegający na usuwaniu przebarwień z powierzchni zębów oraz kamienia. Piaskowanie usuwa osad, a wykonany w pakiecie z innymi zabiegami wzmacnia szkliwo zębów. Jednak jak wygląda piaskowanie zębów? Zaledwie w 30 minut wykonuje się piaskowanie zębów. Z kolei jak często piaskowanie zębów powinno być wykonywane? Zazwyczaj wystarczą dwie wizyty w roku, jednak wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Osoby które palą, piją dużo kawy, bądź noszą aparat ortodontyczny powinny umawiać się na piaskowanie częściej, by widzieć efekty piaskowania. Twój dentysta powinien odpowiedzieć Ci na pytanie “piaskowanie zębów co ile?”, uwzględniając Twoje osobiste potrzeby. Jednak ogólnie piaskowanie zaleca się wykonywać 2 razy w roku.

Co daje piaskowanie zębów?

Przed i po piaskowaniu zębów możesz zauważyć dużą różnicę. Efekty piaskowania zębów są widoczne natychmiastowo, jednak piaskowanie polega nie tylko na polepszeniu estetyki, a także pozbyciu się bakterii. Zęby po piaskowaniu są nieco jaśniejsze i pozbawione kamienia. Dlatego odpowiedź na pytanie: czy piaskowanie wybiela zęby, jest dosyć oczywiste. Wybielanie zębów i piaskowanie w stomatologii to dwa inne zabiegi, jednak nasze zęby mogą być nieco jaśniejsze.

Piaskowanie zębów efekty uboczne

Wiedząc co to jest piaskowanie zębów prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że jest to zabieg bezpieczny i prosty. Jedyne efekty uboczne to lekka nadwrażliwość zębów bezpośrednio po zabiegu, która też nie spotyka każdego pacjenta.

Czy można myć zęby po piaskowaniu? Piaskowanie zębów zalecenia po

Piecie i jedzenie po piaskowaniu zębów powinniśmy odłożyć na przynajmniej 3 godziny. Przez kilka dni nie powinniśmy również spożywać napojów i posiłków, które mogą barwić, np. buraki, jagody i kawa. Zalecenia po piaskowaniu dokładnie wytłumaczy Ci stomatolog, który wykona zabieg. Podobnie nie musisz się obawiać piaskowanie zębów – czym jest. Dentysta wytłumaczy cały proces i na czym polega piaskowanie zębów. Mycie szczoteczką do zębów powinniśmy odłożyć na następne 12h po zabiegu

Piaskowanie zębów przeciwwskazania

Usuwanie kamienia nazębnego efekty są widoczne od razu po zabiegu. Jednak warto się zastanowić, piaskowanie zębów – dla kogo jest niewskazane. Mowa tutaj o kobietach w ciąży, osobach z alergiami na preparaty używane podczas zabiegu, choroby dziąseł, zaburzenia pracy serca i czynności płuc. Warto dodać, że piaskowanie zębów u dzieci z zębami mlecznymi jest bezpieczne. Jeśli mowa o piaskowaniu zębów – wskazania, to jest to zabieg wybielenia zębów oraz szybko powstający osad na płytce nazębnej. Bardzo często wykonuje się najpierw skaling, a później piaskowanie zębów.

Podsumowanie – piaskowanie zębów a usuwanie kamienia

Przygotowując się do jakiegokolwiek zabiegu stomatologicznego należy pamiętać, że dentysta powinien nam m.in. podać zalecenia po piaskowaniu zębów oraz wytłumaczyć, na czym polega taki zabieg. Pamiętajmy również, że koszt piaskowania zębów nie powinien nas odstraszać od dbania o swoje zęby. Cena piaskowania zębów nieczęsto jest wyższa niż 200 zł, a efekty takiego zabiegu są widoczne od razu po wyjściu z gabinetu. Kontaktując się ze specjalistą z pewnością dowiesz się, ile kosztuje piaskowanie zębów w Twoim przypadku.