Protetyka w Będzinie – implanty i protezy zębowe

Zdrowe zęby i atrakcyjny uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Ze względu na to oferujemy szeroki zakres usług stomatologii estetycznej i dokładne przeglądy jamy ustnej. Wykorzystujemy nowoczesne technologie, aby spełnić oczekiwania naszych klientów i zapewnić im najlepszą obsługę dentystyczną. Po wielu latach działalności wypracowaliśmy system, dzięki któremu pacjent może zrealizować wszystkie wymagane usługi w jednym miejscu.

Implanty zębowe Będzin - piękny, pełny uśmiech

W naszych gabinetach stomatologicznych oferujemy precyzyjne wykonanie i wstawienie implantów. Implantologia to dziedzina nauki dotycząca metod bezpiecznego wprowadzania implantów do ludzkiego ciała. Implant zęba składa się z 3 elementów: filaru implanta, wszczepianego w kość szczęki lub żuchwy, korony protetycznej, czyli sztucznego zęba oraz łącznika pomiędzy korzeniem a koroną. Najpopularniejsza technika wszczepiania implantów w jamie ustnej, polega na zainstalowaniu w dziąśle pacjenta sztucznego korzenia zęba i wprowadzeniu do niego śruby gojącej. Jednak zanim taki zabieg będzie mógł zostać przeprowadzony, konieczna jest wizyta u protetyka. Nasz gabinet oferuje specjalistyczne implanty Będzin oraz możliwość wykonania zdjęcia RTG na miejscu.

Zanim zabieg zostanie przeprowadzony, należy stworzyć odpowiednie warunki w jamie ustnej pacjenta, ponieważ w wyniku utraty zęba może dochodzić do procesów zanikowych kości. W takich przypadkach konieczne może być wykonanie zabiegu regeneracji kości. Kolejnym etapem jest umieszczenie w kości filaru implantu zęba, oczywiście pacjent jest znieczulony podczas zabiegu. Następnie rana zostaje zaszyta i parę miesięcy czeka się, aż korzeń implantu odpowiednio zrośnie się z kością. Drugim etapem wszczepiania implantu jest wkręcenie śruby gojącej. Śruba gojąca ma za zadanie przyspieszyć gojenie błony śluzowej oraz modelowanie kształtu dziąsła. Po tym etapie okres regeneracji trwa około dwóch tygodni. Ostatnią fazą jest przykręcanie indywidualnie dostosowanej korony protetycznej. Aby ją przygotować wykonuje się wycisk szczęki, w celu odpowiedniego dopasowania kształtu i rozmiaru implantu, następnie dentysta dobiera kolor. W naszej ofercie znajdują się estetyczne porcelanowe i metalowe korony.

Zadzwoń i umów wizytę!

  • Gabinet na Zwycięstwa 30  (32) 761-12-26
  • Gabinet na Grunwaldzka 4 (32) 763-30-08

Protezy Będzin - wykonujemy protezy częściowe i pełne, aby przywrócić Ci piękny uśmiech

Zęby pomagają nam nie tylko w jedzeniu, ale też są częścią naszego wyglądu. Dlatego tak ważna jest protetyka stomatologiczna. Utrata jednego lub kilku zębów, może wynikać z różnych powodów. Czasami, aby uzupełnić utracone uzębienie, stomatolog może zalecić skorzystanie z pełnej protezy lub mostów. Protetyka w Będzinie oferuje odpowiednie uzupełnienia jamy ustnej. Bezpłatnie umów się na wizytę i znajdź najlepszą protezę dla siebie. Protezy głównie dzielą się na stałe i ruchome, więc wymagane będzie ich odpowiednie dobranie. Protezy zębowe stałe są permanentnie zamocowane w jamie ustnej, więc tylko stomatolog lub protetyk będzie mógł je zdjąć. Do protez stałych zalicza się: korony, mosty, licówki oraz implanty. Natomiast protezy ruchome charakteryzują się tym, że można je zdjąć lub założyć samodzielnie w dowolnym momencie. W zależności od ubytku zębów, możliwe jest stosowanie protez całkowitych lub częściowych. Ważny jest sposób połączenia protezy, ponieważ to od niego zależeć będzie, czy siły żucia przenosić się będą na kości lub błonę śluzową.

Korony Będzin - dla kogo są zalecane?

Korony Bedzin - tego typu stałe uzupełnienia protetyczne również znajdują się w naszej ofercie. Korony zębowe służą do całkowitego zasłonięcia uszkodzonego zęba, aby skorygować jego kształt, wielkość, kolor i chronić go. Korony mogą być umieszczone bezpośrednio na implancie lub uszkodzonym zębie. Korony zębowe najlepiej sprawdzają się w pracy z zębami po leczeniu kanałowym, uszkodzonymi zębami lub zębami z uszkodzonym szkliwem. Korony chronią zęby przed uszkodzeniami i złamaniami. Służą również do zakrycia uszkodzonego zęba, pokrycia implantu albo, by stworzyć odpowiednie miejsce do umocowania mostu. Nie można pracować z koronami, jeśli pozostały fragment zęba wystaje na mniej niż 3 mm ponad dziąsło lub gdy zęby są zbyt zniszczone przez próchnicę. Trwałość odpowiednio wykonanej korony to około 10 do 15 lat. Odbudowę przy pomocy koron można wykonać w trakcie dwóch wizyt. Cena korony zależy od materiału, z którego będzie wykonana. W naszej ofercie znajduje się m. in. korona porcelanowa na stopie bezniklowym, korona cyrkonowa oraz kompozytowa. Jeśli interesuje Cię zainstalowanie koron, zapraszamy do kontaktu.

Licówki - do czego służą?

Licówki Bedzin - zapewnią piękny i zdrowy uśmiech, w krótkim czasie. Licówki to cienkie płytki ceramiczne, które przykleja się na powierzchnię zęba, aby zamaskować niedoskonałości. Najczęściej, w celu założenia licówek trzeba wcześniej oszlifować zęby, ponieważ ich naklejenie zwiększy objętość zębów. Największym atutem licówek jest szybka korekta uśmiechu, bez konieczności wielu wizyt i szukania bardziej skomplikowanych rozwiązań. Już nawet podczas jednej wizyty można odmienić uśmiech pacjenta.

Bonding Będzin, czyli remodeling lub layering - co to jest?

Opinie pacjentów na temat bondingu są bardzo pozytywne. Jest to zabieg stomatologii estetycznej, polegający na małoinwazyjnej odbudowie, poprawie kształtu i wyglądu zębów, za pomocą m.in. żywic kompozytowych. Stosuje się go głównie do korekcji kształtu zębów i zniwelowania przerw między zębami. Zabieg wykonywany jest podczas kilku wizyt, a jego wyniki utrzymują się około 5 lat.

Ważna jest wcześniejsze zadbanie o zęby, więc jeśli posiadasz ubytki lub rozległe zniszczenia w tkance zęba, trzeba najpierw wyleczyć zęby lub w niektórych przypadkach nawet je usunąć. Najczęściej jednak możliwe jest zamontowanie plomby, dlatego warto udać się przed zabiegami typowo estetycznymi i sprawdzić jak przedstawia się stan naszych zębów. Odwiedź nasze centrum stomatologiczne Będzin i umów się na usuwanie kamienia Będzin lub wybielanie zębów Będzin, albo też leczenie kanałowe Będzin. W naszym gabinecie niestety nie przyjmuje chirurg stomatolog Będzin NFZ, więc wszelkie zabiegi są umawiane prywatnie. Można też sprawdzić, jakie usługi oferuje Będzin ortodonta.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami!