Leczenie ortodontyczne w Będzinie – nasza oferta

Leczenie ortodontyczne w Będzinie - nasza oferta

Nasz gabinet oferuje pacjentom leczenie ortodontyczne przez wykwalifikowanych lekarzy specjalistów. Jeśli potrzebny jest Ci ortodonta w Będzinie, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą! Zobacz, co ma do zaoferowania nasz dentysta Będzin i umów się na pierwszą wizytę.

Czym jest ortodoncja

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu. Leczenie ortodontyczne sprawia, że uśmiech jest piękniejszy. Leczenie takie przeprowadza się u pacjentów w każdym wieku, zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Niektórzy uważają, że istnieje ograniczenie wieku pacjenta, a ortodoncja to głównie problem dziecięcy, jednak nic bardziej mylnego. Leczenie wad zgryzu jest przeprowadzane nie tylko u najmłodszych.

Dentysta ortodonta w celu leczenia może zamontować stały ruchomy aparat zębowy, który ma na celu zniwelowanie wady. Aparaty ortodontyczne to jeden z najpowszechniejszych sposobów na leczenie wad zgryzu i osiągnięcie pięknego uśmiechu. Jest to doskonałe rozwiązanie, które oferuje niejedna poradnia stomatologiczna. Nasza obsługa jest na najwyższym poziomie, dlatego jeśli trafisz do naszego gabinetu, możesz być pewien, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby wyleczyć ewentualne wady zgryzu.

Zadzwoń i umów wizytę!

  • Gabinet na Zwycięstwa 30  (32) 761-12-26
  • Gabinet na Grunwaldzka 4 (32) 763-30-08

Ortodonta Będzin - dlaczego warto zadbać o swój uśmiech

Wady zgryzu to problem, który dotyka bardzo dużą część naszego społeczeństwa. Krzywy zgryz z pewnością utrudnia życie, a jego poprawa pozytywnie wpływa wygląd człowieka oraz na samopoczucie. Ludzie cierpią na wady zgryzu wrodzone jak i nabyte. Zarówno jedne jak i drugie można wyleczyć, a tym samym doprowadzić uzębienie do pożądanego wyglądu w bezbolesny sposób. Medycyna od lat zajmuje się leczeniem tego typu schorzeń w coraz to bardziej nowoczesny sposób. Aby móc przywrócić zdrowy uśmiech, ortodonta musi ustalić plan leczenia. Aby móc to zrobić z pewnością potrzebna będzie konsultacja, jak i zdjęcie RTG pacjenta.

Jak działa aparat na zęby

Aparaty stałe mają proste działanie - ich celem jest zniwelowanie wady zgryzu poprzez wywieranie nacisku na konkretne partie zębów, co prowadzi do zmiany ich pozycji oraz ich wyprostowania. Dobry i godny polecenia stomatolog po otrzymaniu zdjęcia RTG pacjenta dobiera dla niego odpowiedni aparat, który ma na celu poprawienie wyglądu jego zgryzu i wyleczenie wady. Aparat to swojego rodzaju doskonały środek na krzywe uzębienie, który z czasem prowadzi do jego naprostowania i całkowitej eliminacji wady zgryzu.

Jak dobrać aparat na zęby

Dobieranie aparatu to sprawa indywidualna. Aby wyleczyć zęby należy dobrać pacjentowi odpowiedni rodzaj aparatu. Kompleksowe podejście lekarza oraz jego profesjonalizm są tutaj konieczne. Istnieją aparaty m.in metalowe, ceramiczne oraz samoligaturujące. Każdy z nich musi być dobrany indywidualnie, żeby był skuteczny. Odpowiedni dobór aparatu można wykonać już na pierwszej wizycie. Żeby móc rozpocząć profesjonalne leczenie najlepiej jest umówić się na wizytę i dobrać wraz ze specjalistą najlepszy dla siebie aparat. Wizyty przebiegają sprawnie, dlatego nie trzeba się obawiać, że w gabinecie spędzimy długie godziny, zanim uda się dobrać odpowiedni aparat.

Jak wykonać badanie RTG

Badanie RTG zębów to panoramiczne zdjęcie dolnej i górnej części uzębienia pacjenta. Pomaga ono określić stan uzębienia oraz przyzębia. Dzięki niemu widoczne są problemy, jakie zachodzą w jamie ustnej badanego. Na jego podstawie można zdecydować się na to, jakie kroki należy podjąć w leczeniu.

Do badania RTG pacjent powinien przystąpić na czczo, czyli bez posiłku. Niewskazane jest również picie napojów innych, niż woda niegazowana. Do tego, bezpośrednio przed badaniem powinno się opróżnić pęcherz. Przez następne dwa dni następujące po badaniu, pacjent powinien wypijać także więcej płynów niż wcześniej, w celu wypłukania środka kontrastowego stosowanego podczas badania RTG. Lekarz dzięki specjalistycznemu zdjęciu może ustalić, jakie kroki należy podjąć i zasugerować dobór aparatu.

Będzin ortodonta - nasza oferta

Zapraszamy do skorzystania naszego leczenia z zakresu usług ortodontycznych, czy takich z zakresu protetyki oraz implantologii. Gwarantujemy profesjonalną obsługę. Sprawdź opinie pacjentów i przekonaj się sam, że nasz gabinet dentystyczny zapewni Ci najlepsze leczenie, jakie możesz znaleźć w Będzinie, a do tego w miłej atmosferze. Niestety dentysta NFZ Będzin nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, dlatego lepiej jest umówić się do prywatnego gabinetu. Do tego w naszej ofercie znajdziesz takie opcje jak usuwanie kamienia Będzin, skuteczne wybielanie zębów Będzin, implanty Będzin, jak i również dostępna jest endodoncja Będzin.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami!